TEC7 WP7-501 Kelder + Muur Waterdicht - set (10kg + 1L) 602090000
€171,05
(incl. BTW) Prijs / stuk niet op voorraad
Info
- Harde, elastische waterdichte coating voor vochtige keldermuren en -vloeren en waterbassins.
- WP7-501 is geschikt als eindlaag, maar kan betegeld, bepleisterd en overschilderd worden.
- Eenvoudig in gebruik: mengen met water en met een borstel aanbrengen in twee lagen.
- Scheuroverbruggend, zoutbestendig en geschikt voor permanente onderdompeling.
- Waterdichte, versterkende coating voor keldermuren en -vloeren.
- Behandeling van natte vlekken op keldermuren en -vloeren, loskomende pleister door vocht, zoutuitbloeiing (‘salpeter’), schimmelbloei op muren en plafonds, muffe geur en afbrokkelende, natte muren.
- Waterdichte onderlaag voor terrassen en andere betonnen constructies.
- Waterdichting van waterputten, reservoirs, vijvers.
Basisvoorwaarden:
- Er mag geen actieve waterindringing plaatsvinden tijdens het uitvoeren van de werken en/of het uithardingsproces. Indien er toch insijpelend water is, moet dat eerst gestopt worden.
- We raden aan om de werken indien mogelijk uit te voeren in een periode van lage grondwaterstand.
- WP7-501 moet aangebracht worden op een droge of licht vochtige muur. Er mogen geen zichtbare druppels op het oppervlak verschijnen.
- De ruimte moet goed verlucht zijn om het product volledig te laten uitharden. De relatieve luchtvochtigheid moet tijdens het droogproces tussen 50% en 80% zijn. Verwarmen tot kamertemperatuur zal de uitharding versnellen.
- Vers gegoten beton moet minimaal 28 dagen uitharden voor het behandeld kan worden met WP7-501.
Verbruik:
- WP7-501 moet ALTIJD aangebracht worden in 2 lagen van +/- 1 mm dikte.
- 1 kg poeder = 1.2 m² muuroppervlak / laag
- 1 verpakking = 10 kg poeder = 5 à 6 m² muuroppervlak (2 lagen), afhankelijk van de effenheid van het oppervlak.
Voorbereiding:
- Verwijder zo veel mogelijk oude verf en pleisterwerk, zorg er voor dat WP7-501 maximaal kan aangebracht worden op de originele poreuze ondergrond (baksteen, beton, …).
- Verwijder stof en losse deeltjes.
Primer:
- Verdun de primer 1:1 met zuiver water (1 liter water voor 1 liter concentraat). Breng het mengsel aan op de ondergrond met de bijgeleverde vernevelaar. Verzadig de poreuze delen van de ondergrond voor een maximale zoutbestendigheid en hechting.
- De volgende laag moet nat-in-nat aangebracht worden. Als de primer toch opdroogt: bevochtigen met zuiver water.
Coating mengen:
- Meet de benodigde hoeveelheid polymeercement voor de eerste laag af.
- Mengverhouding: 400 ml zuiver water per kg of 4 liter per zak 10 kg.
- Meng met een traag draaiende mixer (500 toeren per minuut) tot een dik vloeibare, klontervrije massa. Laat 2 minuten rijpen en roer terug op. Start onmiddellijk met de verwerking.
- Het mengsel is 35 tot 45 minuten verwerkbaar, afhankelijk van de omgevingstemperatuur. Bij opstijven in de pot, nooit water toevoegen.
Aanbrengen:
- Breng de eerste laag aan met een brede, stijve borstel, op de nog natte primer. De laagdikte moet +/- 1 mm bedragen.
- Laat de eerste laag drogen. De laag moet moet uitgehard aanvoelen vóór de tweede laag mag aangebracht worden. Dit duurt 3-6 uur, afhankelijk van de temperatuur en de luchtvochtigheid. Goed verluchten en eventueel verwarmen versnelt de uitharding.
- Bevochtig de eerste laag met water. Breng de tweede laag aan, haaks op de borstelrichting van de eerste laag.
Afwerken:
- Reinig materiaal en gemorst product onmiddellijk met zuiver water. Na uitharding enkel mechanisch verwijderbaar.
- Volledige uitharding duurt 14 dagen, afhankelijk van de temperatuur en vochtigheid. Zorg voor voldoende ventilatie om de luchtvochtigheid onder 80% te houden. Gebruik bouwdroger of luchtontvochtiger: zorg er voor dat de luchtvochtigheid niet zakt onder 50%. Verwarmen tot kamertemperatuur versnelt de uitharding.
- Na uitharding kan wp7-501 onafgewerkt blijven, of afgewerkt worden door schilderen, pleisteren of tegels.
Specificaties
| Artikelnummer | 812245 |
| EAN | 5414195011751 |
| Fabrikantnummer | 602090000 |
| Merk | Tec7 |
| Dichtheid | 1.1 g/ml |
| Ecocheque | Ja |
| ETIM klasse code | EC004766 |
| Functie | waterdichting |
| Houdbaarheid (maanden) | 12 |
| Kleur | wit |
| Laagdikte | 0,5-3 mm |
| Opslag | koel en droog bewaard in originele verpakking |
| Overschilderbaar | Overschilderbaar |
| Rek bij breuk | 30 % |
| Toepassingstemperatuur maximaal | 35 °C |
| Toepassingstemperatuur minimaal | 5 °C |
| Treksterkte | 1.6 kg/cm² |